Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom w programie "Kwadrans dla Pasterza" 
zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii. 
Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 22.03.2020 + Komunikat Biskupa Ordynariusza

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 marzec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
22 marca 2020

 1. Chrześcijanin z wiarą przyjmuje każde trudne doświadczenie życiowe i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z Ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Zawierzamy nasze trudne sytuacje Miłosiernemu Bogu, który jest wszechmocny i rządzi światem w sobie właściwy sposób. Módlmy się za wstawiennictwem Królowej Polski, św. Józefa Opiekuna Kościoła i naszych świętych Patronów o miłosierdzie dla nas i świata całego oraz o uwolnienie od epidemii.
 2. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców.
 3. Od najbliższego piątku, 27 marca, miały rozpocząć się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W związku z epidemią koronawirusa oraz zaleceniami władz państwowych o nieorganizowaniu spotkań - również religijnych - powyżej 50 osób, informujemy naszych Parafian, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne zostają odwołane. Intencje mszalne które miały być odprawione w piątek i sobotę o godz. 10.30, będą odprawione w o godz. 7.00. Nie będzie też jednego wyznaczonego dnia na spowiedź rekolekcyjną. Zachęcamy jednak do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu najbliższych dwóch tygodni przed świętami. Z sakramentu pojednania możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W tej niecodziennej sytuacji starajmy się przygotować do Świąt Wielkanocnych poprzez osobistą modlitwę i rozważanie Słowa Bożego w naszych domach. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Od V Niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone rekolekcje przez Radio Plus Radom oraz przez internet.
 4. Redakcja Gościa Niedzielnego informuje, że w związku z epidemią od dzisiaj zostaje czasowo wstrzymany kolportaż parafialny tego katolickiego tygodnika. Bieżące wydanie Gościa Niedzielnego w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w kioskach lub na stacjach benzynowych.
 5. W związku z ograniczeniami co do ilości osób obecnych na niedzielnych Mszach św., zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o przelewanie dobrowolnych ofiar na konto parafialne. Tym sposobem będzie możliwe regulowanie bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem naszej parafii. Za zrozumienie i każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Konto parafialne dostępne jest na stronie internetowej parafii.
  Konto bankowe parafii: Bank PEKAO SA  09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Komunikat Ks. Bp. Ordynariusza

Drodzy Siostry i Bracia

 1. Chrześcijanin z wiarą przyjmuje każde trudne doświadczenie życiowe i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z Ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Zawierzamy nasze trudne sytuacje Miłosiernemu Bogu, który jest wszechmocny i rządzi światem w sobie właściwy sposób. Modlimy się za wstawiennictwem Królowej Polski, św. Józefa Opiekuna Kościoła i naszych świętych Patronów o miłosierdzie dla nas i świata całego oraz o uwolnienie od epidemii. Modlitwa jest pierwszym zadaniem wynikającym z naszego chrześcijańskiego powołania. Wiele razy w dziejach naszego narodu doświadczyliśmy mocy wielkiej, wspólnej modlitwy.
 2. Dziękujemy za to „wspólne trwanie na modlitwie”; za suplikacje oraz modlitwę różańcową w łączności duchowej z kapłanami i siostrami zakonnymi.
  Bardzo proszę o modlitwę w intencji służb medycznych i osób zaangażowanych w obronę zdrowia Polaków.

  Wszystkim służbom medycznym składamy wyrazy głębokiego szacunku i wielkiej wdzięczności za ogromny trud wkładany w pracę, której celem jest troska o zdrowie nas wszystkich.
  Dziękujemy władzom państwowym, ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom przychodni i laboratoriów, salowym, pracownikom administracji szpitali i przychodni, pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznym, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w leczenie i ochronę naszego zdrowia.
 3. W czasie trwania stanu epidemicznego stosujemy się do wskazań służb państwowych i sanitarnych śledząc na bieżąco nowe komunikaty.
 4. Rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Od V Niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone rekolekcje przez Radio Plus Radom oraz przez internet.
  Radio Plus Radom od 16 marca br. codziennie, o godzinie 18.45, emituje „Duchowy Poradnik Koronawirusowy”, w którym zachęca słuchaczy do otwarcia swoich serc na działanie Pana Boga. O godz. 19.45 słuchacze mają szansę uczestniczyć w "Rekolekcjach o dojrzałości" przygotowanych przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego, dominikanina. Natomiast, od 30 marca do 3 kwietnia, o godzinie 19.10, stacja zaprosi swoich słuchaczy na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla Rodzin, które poprowadzi Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Ponadto, w każdy piątek Wielkiego Postu, rozważamy o godz. 19.10 stacje Drogi Krzyżowej (bp Piotr Turzyński, ks. Edward Poniewierski, ks. Paweł Gogacz i ks. Mariusz Wilk), a w każdą niedzielę, o 17.00, Radio Plus Radom transmituje Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Tak jak dotychczas, w dni powszednie Radio Plus Radom transmituje mszę świętą o godzinie 6.00, a w niedzielę o godz. 12.30. W planach jest także transmisja rekolekcji parafialnych z radomskiej katedry od 29 marca do 3 kwietnia.
  Zachęcamy do wspólnej modlitwy, którą prowadzą także inne media. 
 5. Spowiedź wielkanocna. Prosimy o wsłuchiwanie się w informacje podawane przez duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. Przypominamy, że według obowiązującego prawa kościelnego, czas na spełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca br.
 6. Jerycho Rodzin jest tymczasem zawieszone. Termin rozpoczęcia Jerycha Rodzin zostanie podany w terminie późniejszym.

 

Biskup Henryk Tomasik

Odsłony: 360

Czytania na każdy dzień...