Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom w programie "Kwadrans dla Pasterza" 
zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii. 
Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 05.04.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 kwiecień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 
5 kwietnia 2020
 

 1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.
  Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W dobie pandemii, mimo różnych ograniczeń, przeżyjmy ten czas godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia przez osobistą modlitwę i czynny udział w bogatej liturgii tego okresu dzięki przekazom telewizyjnym i internetowym. Z naszego kościoła liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie transmitowana na żywo w internecie o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, którzy mają dostęp do internetu, by łączyli się modlitewnie z obecnymi w świątyni.

 2. W tym roku liturgia Triduum Paschalnego będzie, ze znanych powodów, nieco skromniejsza. Święte trzy dni rozpoczniemy w wielki czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii nie będzie tradycyjnej procesji do Ciemnicy tylko wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

 3. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.30.
  W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
  W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią w tym roku nie przygotowuje się Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zachęcamy jednak do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i osobistej modlitwy w kościele. Przedsionek kościoła  otwarty jest każdego dnia.

 4. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00.  Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tym roku nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościele. Uczynimy to w naszych domach odmawiając modlitwę poświęcenia przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy poświęcenia pokarmów wyłożony jest na stoliku z prasą katolicką oraz dostępny na stronie internetowej parafii.

 5. W związku z tym, że nie będzie również procesji rezurekcyjnej pierwsza Msza św. w Niedzielę Wielkanocną będzie o godz. 7.00. Przed rozpoczęciem Eucharystii nastąpi uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na progu naszej świątyni. Następne Msze św. wg. porządku niedzielnego. 

 6. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i środę w wyznaczonych godzinach.

 7. W związku z trwającymi nadal ograniczeniami co do ilości osób obecnych na niedzielnych Mszach św., zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o przelewanie dobrowolnych ofiar na konto parafialne. Tym sposobem będzie możliwe regulowanie bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem naszej parafii. Za zrozumienie i każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Konto parafialne dostępne jest na stronie internetowej parafii.
Odsłony: 355

Czytania na każdy dzień...