Ogłoszenia: 17.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 maj 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020
 

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie Jego darów poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej wyemituje w poniedziałek, 18 maja, o godzinie 18:00, widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
  4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów odnośnie urodzenia przyszłego papieża; a także: jaką rolę odegrało miasto Wadowice w ukształtowaniu Jana Pawła II?
  7. Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczbie osób, zachęcamy naszych wiernych, aby coraz odważniej korzystali z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. W tej sprawie wypowiedział się też ojciec święty Franciszek, który nawiązując do aktualnej sytuacji, w której wierni mogli uczestniczyć w Eucharystii przede wszystkim za pomocą środków społecznego przekazu, ale nie mogli być na niej obecni fizycznie, Ojciec Święty podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna: To nie jest Kościół: to Kościół żyjący w trudnej sytuacji, na co pozwala Pan, ale ideałem Kościoła jest zawsze wspólnota z obecnością ludu mogącego przystępować do sakramentów. Przychodźmy zatem do kościoła zachowując wskazania służb sanitarnych.
Odsłony: 471

Czytania na każdy dzień...