Ogłoszenia: 07.06.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 06 czerwiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRÓJCY ŚWIĘTEJ
7 czerwca 2020
 

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Bądźmy w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.
  3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.30. W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemii tegoroczna procesja będzie miała nieco skromniejszy przebieg. Pierwsza stacja procesyjna odbędzie się kościele, następnie przejdziemy pod drugi ołtarz, który będzie ustawiony na schodach przed głównym wejściem kościoła. Trzecią stację przeżyjemy przy ołtarzu na schodach po procesyjnym przejściu wokół kościoła. Czwarta stacja odbędzie się w kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy również, by w procesji zaznaczyły swoją obecność wszystkie grupy parafialne.
  4. W związku z przekazywaniem w mediach nieprecyzyjnych informacji dotyczących udziału wiernych w uroczystościach religijnych informujemy, że zarówno w kościołach jak i podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych. Uczestnicy uroczystości mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii oraz błędach w reagowaniu na pedofilię.
Odsłony: 663

Czytania na każdy dzień...