Ogłoszenia: 21.06.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 20 czerwiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 czerwca 2020
 

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.
  2. Z okazji przypadającego we wtorek Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
  4. W czwartek, 25 czerwca, wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Bp. Adama Odzimka o godz. 9.00 w Katedrze radomskiej.
  5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 26 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
    Już dziś wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. Polecamy również Katolicki Dwumiesięcznik Miłujcie się, w którym przeczytamy m.in. o cudach płynących z adoracji eucharystycznej. Dzieciom natomiast polecamy Małego Gościa Niedzielnego a w nim wiele ciekawych gier i zabaw w sam raz na czas wakacji.
Odsłony: 474

Czytania na każdy dzień...