Signum na Janiszpolu

Kategoria: Zespół Signum Opublikowano: poniedziałek, 25 marzec 2019 Drukuj E-mail

17 MARCA 2019 R. - NIEDZIELA „AD GENTES”  - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Zespół SIGNUM zawędrował do parafii pw. Świętego Pawła Apostoła w dzielnicy Janiszpol w Radomiu. Należy do dekanatu Radom-Wschód.

25 kwietnia 1982 r. bp. Edward Materski otrzymał zgodę władz państwowych na budowę kościoła i plebanii w Janiszpolu i powołał tam ośrodek duszpasterski. 26 grudnia 1982 r. bp. Edward Materski poświęcił krzyż i plac pod budowę świątyni. Pierwszy duszpasterz, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach ks. Kazimierz Kapusta wybudował w latach 1983-1985 w stanie surowym boczną kaplicę przyszłego kościoła. Wmurowanie kamienia węgielnego, który poświęcił Jan Paweł II, miało miejsce 15 października 1983 r. Kaplica została oddana do użytku 1985 r.

Parafię pw. św. Pawła Apostoła erygował 1 marca 1988 r. bp. Edward Materski. Kościół, wg. projektu arch. Henryka Włodarczyka i konstr. Marka Komorowskiego z Radomia, został zbudowany w latach 1989-1996 staraniem ks. Wiesława Taraski. Świątynię w stanie surowym poświęcił bp. Edward Materski 24 listopada 1996 r. Wtedy też oddano świątynię do użytku. Autorem wystroju kościoła jest Maciej Kauczyński z Krakowa. Konsekracji kościoła dokonał bp. Zygmunt Zimowski 13 maja 2007 r. Świątynia jest ośrodkiem kultu Matki Bożej Fatimskiej w Radomiu.

Obecnie proboszczem parafii od 2007 roku jest ks. kan. Jerzy Szpytma.

Swoją „misję” zespół SIGNUM – grupa młodzieżowa rozpoczął od godz. 7.00 rano. Zgodnie z planem meldujemy się w kościele kwadrans później i od razu robota. Sprzęt wypakowany z samochodu, spokojni, że czasu jest wystarczająco, by spokojnie go ustawić, sprawdzić działanie wszystkich elementów i informacja – przed pierwszą Mszą Św. o godz. 8.00 śpiewane są godzinki. Czas operacyjny dla nas – kwadrans (a planowaliśmy spokojne pół godzinki). Musimy zacząć się spieszyć.

Plan na niedzielę jest następujący: Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 oraz 11.30 z oprawą muzyczną zespołu. Msze Św. odprawiane są bez kazania, natomiast po każdej Mszy Św., po błogosławieństwie krótki, 20-minutowy koncert piosenek wielkopostnych z komentarzem p. Violi. Wysoki poziom wykonania utworów, prowadzonych rozważań i niewątpliwy talent kaznodziejski złożyły się na piękną atmosferę wielkopostnego koncertu. Grupę młodzieżową zespołu SIGNUM wsparła przedstawicielka grupy dziecięcej Julia Warchoł , pochodząca właśnie z parafii pw. Św. Pawła Apostoła.

 

W trakcie Mszy Świętych zespół wykonał następujące utwory:

  • na wejście – Błogosławiony Jesteś
  • na ofiarowanie – Chrystus Pan
  • na komunię – Wierzę w Ciebie Panie
  • na dziękczynienie – Nadzieją moją jesteś

Program koncertu był następujący:

  1. Schowaj mnie
  2. Kocham Twoją wolę Panie
  3. Gdy Jezus na Golgotę szedł
  4. Chrystusie
  5. Golgoto
  6. Powiedz ludziom

 

Chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które wspólnie z nami modliły się tej niedzieli w parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Radomiu. Dziękujemy za Waszą obecność na tych krótkich koncertach wielkopostnych, dziękujemy za każdy uśmiech i dobre słowo oraz za modlitwę. Wasze wsparcie jest paliwem dla naszego zespołu.

Szczególne słowa podziękowań kierujemy na ręce proboszcza parafii ks. kanonika Jerzego. Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie zespołu, za uśmiech i otwartość oraz cenne uwagi osoby, której muzyka jest bliska sercu i uchu. DZIĘKUJEMY.

Z pozdrowieniami

zespół religijny SIGNUM

Odsłony: 1393

Czytania na każdy dzień...