Ogłoszenia: 23.02.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 luty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła 23 lutego 2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 (dla dzieci) i 18.00.
  3. Przypominamy, że w środę popielcową jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że osoby w tym przedziale wiekowym mogą spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  4. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 16.30 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci a dla dorosłych o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17.30.
  5. Wzorem lat ubiegłych dzieci szkół podstawowych rozpoczynają Wielki Post rekolekcjami. Spotkania rekolekcyjne każdego dnia (od środy popielcowej do piątku) będą się odbywały o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 32, a o godz. 11.00 w kościele. Prosimy by wszystkie dzieci z naszej parafii uczestniczyły w spotkaniach w Szkole i w naszej świątyni. Gorąco prosimy rodziców by zatroszczyli się o udział swoich pociech w tegorocznych rekolekcjach, a naszą modlitwą otoczmy dzieci i prowadzących rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.

 

 

Odsłony: 1122