Ogłoszenia: 25.04.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 kwiecień 2021

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna
25 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
  2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy św. o g. 7.00.
  3. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00.
  4. Drugiego maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu polskiej Flagi, to sposób na krzewienie patriotyzmu i wypracowanie tradycji eksponowania w ważne dla Polski dni naszej Flagi narodowej.
  5. Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu działający w PSP nr 32 zaprasza do udziału w akcji „Misjom na pomoc”. Wolontariusze chcą wspierać dzieci i chorych – zbierają między innymi artykuły szkolne, opatrunki oraz środki higieniczne. Prosimy o przynoszenie darów do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia kancelarii lub do przedsionka szkoły. Szczegóły na plakacie w gablocie. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Polecamy tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi – również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych, oraz o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

 

 

Odsłony: 535