Ogłoszenia: 01.05.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 maj 2021

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna
2 maja 2021 r.

  1. Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  2. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego.
  3. Nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe będą połączone z nabożeństwem majowym o 17.30. Do chorych z posługą duszpasterską udamy się w piątek od godz. 8.00.
  4. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  5. Za tydzień, 9 maja, na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Eucharystię w tych godzinach, by w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę, aby umożliwić rodzinom dzieci spokojne i godne przeżycie tej Uroczystości.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na ujednolicenie ołtarza i ambonki oraz wykonanie nowej chrzcielnicy. Ołtarz i ambonka będą obłożone marmurem. Z tego samego materiału będzie również wykonana chrzcielnica. Projekty już zostały przekazane do realizacji w zakładzie kamieniarskim. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.
  8. Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu działający w PSP nr 32 zaprasza do udziału w akcji „Misjom na pomoc”. Wolontariusze chcą wspierać dzieci i chorych – zbierają między innymi artykuły szkolne, opatrunki oraz środki higieniczne. Prosimy o przynoszenie darów do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia kancelarii lub do przedsionka szkoły. Szczegóły na plakacie w gablocie. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  9. Dziś o godz. 17.00 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Odsłony: 499