Ogłoszenia: 6.02.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 05 luty 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

6 lutego 2022 r.

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże z liturgii najbliższej niedzieli, zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek w sali parafialnej o godz. 18.30.

3. W piątek, 11 lutego, przypada święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w int. chorych, starszych i samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na uregulowanie rachunków za gaz. W grudniu rachunek był wystawiony na kwotę 11 384 zł., a w styczniu 8 962 zł. Za każdą ofiarę składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.

5. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.

6. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

Odsłony: 359