Ogłoszenia: 15.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 maj 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Prośmy Boga, by ten święty Patron stał się dla nas orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

3. W przyszłą niedzielę, 22 maja, w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych Sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka Żywego Różańca oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przygotowaniem do tej uroczystości jest Nowenna, którą odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W sobotę, 4 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce nie tylko członków Rodziny Różańcowej ale wszystkich czcicieli MB Jasnogórskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

5. Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.

6. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Odsłony: 141