Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 14.03.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 13 marzec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu
14 marca 2021 r.

 1. Od Uroczystości św. Józefa, czyli od najbliższego piątku, 19 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. prof. Wiesław Przygoda wykładowca na KUL. Program rekolekcji, który umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii przedstawia się następująco: Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą głoszone na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00.
  • W sobotę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w sposób szczególny wszystkich chorych i starszych.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o g. 16.30, dla dorosłych o  17.30.
  • Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w sobotę o godz. 16.00.
  • W niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Na pozostałych Mszach św. - nauki ogólne, a na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne. Rekolekcje to szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem.
  • Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w sobotę od godz. 8.30 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
 2. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty dziś lub w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Czytajmy prasę katolicką. Dziś polecamy dwa pisma: Gościa Niedzielnego z atrakcyjnym dodatkiem w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa, oraz Gościa Extra – specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi. W nim między innymi pełna ciekawostek historia kultu św. Józefa, tajemnica karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa oraz opowieść z Cotignac – miejsca objawień Józefa i Maryi. Cena egzemplarza 9 zł.

 

 

 

 

Odsłony: 457

Czytania na każdy dzień...