Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 04.04.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 03 kwiecień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
WIELKANOC
4 kwietnia 2021 r.

 1. Radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem, chociaż w innym stopniu niż to bywało w latach poprzednich. Jak wiemy nietypowe okoliczności wywołane pandemią wielu zmuszają do pozostania w domach i świętowania tegorocznych Świąt Wielkanocnych tylko w gronie najbliższych. Oby te okoliczności zaowocowały większą tęsknotą i dowartościowaniem daru Eucharystii w naszym życiu.
 2. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa pragnę z serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim kapłanom za celebrowanie liturgii w tym okresie, szczególnie za posługę w konfesjonale. Liturgicznej Służbie Ołtarza z jej opiekunem ks. Karolem; Zespołowi SIGNUM z Panią Wiolettą, Panu organiście, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, członkom Żywego Różańca, Panu kościelnemu, oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, Grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi dobroć serca swoją łaską.
 3. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
 4. W najbliższą sobotę, 10 kwietnia, będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci Chrystusa Nauczyciela. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, o godz. 12.00 suma odpustowa (będzie transmitowana przez internet) i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
  Tegoroczny odpust będzie połączony z wizytacją kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Bp. Piotr Turzyński. Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. W ramach wizytacji o godz. 11.30 ks. Biskup spotka się z Zespołem „Signum”, Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz KSM, a po Sumie o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z członkami Żywego Różańca naszej parafii.
 5. Za tydzień, 11 kwietnia, będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przygotujmy się do jej przeżycia przez codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego oraz przez uczynki miłości chrześcijańskiej.
 6. Mimo, że pandemia ogranicza wspólne świętowanie największej i najpiękniejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tym goręcej Drogim Parafianom i Gościom pragnę przekazać świąteczne życzenia: Przez Zmartwychwstanie Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. W niełatwych czasach pandemii pełnych niepewności, potrzebujemy umocnienia i światła nadziei.
  Niech źródłem pokoju, będzie nasze serce otwarte na Zbawiciela, który przychodzi w cichości lecz z mocą w Poranek Wielkanocny, by obdarzyć nas obficie łaskami i pocieszyć w chwilach próby.
  Wszelkiej pomyślności i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.
Odsłony: 407

Czytania na każdy dzień...