Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.04.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 18 kwiecień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna
18 kwietnia 2021 r.

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Chrystusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W piątek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę, 24 kwietnia, swoje imieniny będzie obchodził p. Grzegorz Tomczyk nasz organista, a w niedzielę, 25 kwietnia, wspominamy św. Marka Ewangelistę, który jest patronem ks. prof. Marka Tatara. Zapraszamy na Mszę św. w int. czcigodnych Solenizantów w niedzielę o godz. 10.30.
  4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Z okazji Tygodnia Biblijnego polecamy rozmowę z ks. Krzysztofem Wonsem dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Odsłony: 488

Czytania na każdy dzień...