Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.01.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 31 grudzień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki

1 stycznia 2023

1. W imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. U jego początku czcimy świętą Bożą Rodzicielkę. Od zarania Kościoła istnieje w nim wiara w błogosławione skutki powierzenia Matce Bożej i tych codziennych, i najważniejszych spraw. Złóżmy zatem dziś Matce Najświętszej wszystkie nasze dobre zamiary, prosząc Ją o nieustanną opiekę.

2. Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe o 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. W związku z trwającą kolędą, do chorych z posługą duszpasterską udamy się w miesiącu lutym.

4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna? Tradycyjnie przy okazji kolędy zbierane są dobrowolne ofiary, które w tym roku chcemy przeznaczyć na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w prezbiterium naszego kościoła. Projekt mozaiki jest umieszczony na folderach, które dostarczymy każdej rodzinie podczas kolędy. W czasie trwania kolędy sprawy kancelaryjne będą załatwiane po porannej lub wieczornej Mszy świętej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii. Plan wizyty na ten tydzień jest następujący:

PONIEDZIAŁEK – 2 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. Młodzianowska 16 i 18/22 oraz 24/26

od godz. 15.00 – ul. Młodzianowska 14 oraz 11/17

WTOREK – 3 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. Blaszana, Juliusza, Tytoniowa

od godz. 15.00 – ul. Krzywa, Browarna, Słodowa

ŚRODA – 4 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. Młodzianowska od nr 51 do 78 oraz ul. Pucka

od godz. 15.00 – ul. Bławatna, Zakręt, ks. Sedlaka (domy jednorodzinne)

CZWARTEK – 5 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. Chałubińskiego (domy jednorodzinne)

od godz. 15.00 – ul. Chałubińskiego 3/13

SOBOTA – 7 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. ks. Sedlaka 4/6/8

PONIEDZIAŁEK – 9 stycznia 2023 r.

od godz. 9.00 – ul. Jastrzębia 3

od godz. 15.00 – ul. Jastrzębia 5

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: obfitości Bożych darów, ludzkiej życzliwości i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech ten rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Szczęść Boże.

8. Dziś o 17.30 spotkanie Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 564

Czytania na każdy dzień...