Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.03.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 marzec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o 16.30 dla dzieci, dla dorosłych o 17.30 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. 14 marca, przypada 19 rocznica śmierci ks. Macieja Pachnika, pierwszego proboszcza naszej parafii. Msza św. za duszę śp. ks. Macieja będzie sprawowana we wtorek 14 marca o godz. 7.00.

3. W najbliższą środę, 15 marca, dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczną rekolekcje wielkopostne, które potrwają do piątku 17 marca. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Gorąco prosimy rodziców aby zatroszczyli się o udział swoich pociech w tegorocznych rekolekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Piłat wraz z gronem Katechetów.

4. Ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00.

5. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 19 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Początek spotkania o godz. 9.30.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz przelane na konto parafialne, które przeznaczymy na sfinansowanie wymiany pieca c.o., który ogrzewa kościół i dom parafialny.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. A w nich m.in., dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.

Odsłony: 345

Czytania na każdy dzień...