Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 30.04.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 28 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023

1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza - przeżywamy w naszej wspólnocie Dzień Seminaryjny poświęcony modlitwie za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. Dziękujemy ks. dr. Danielowi Swendowi oraz alumnowi Jakubowi za obecność, modlitwę i Słowo Boże do nas skierowane. Seminarium Duchowne jest sercem diecezji, o które powinniśmy wszyscy dbać, dlatego zachęcamy do ufnej i wytrwałej modlitwy za alumnów, wychowawców i profesorów naszego Seminarium. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o g. 17.30.

3. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu polskiej Flagi, to sposób na krzewienie patriotyzmu i wypracowanie tradycji eksponowania w ważne dla Polski dni naszej Flagi narodowej.

4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu. Msze Święte będą sprawowane wg. porządku niedzielnego.

5. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe będą połączone z nabożeństwem majowym o 17.30, a pierwszosobotnie będzie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed nabożeństwem majowym).

7. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli już swój dar na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela. Mozaika ma być naszym wotum wdzięczności na Jubileusz 35-lecia naszej parafii, który będziemy obchodzić w przyszłym roku. W ostatnim tygodniu została wysłana do wykonawców I transza środków, które będą przeznaczone na zakup materiałów do wykonania mozaiki.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

Odsłony: 399

Czytania na każdy dzień...