Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.05.2024

Kategoria: Informacje Parafialne Opublikowano: sobota, 25 maj 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy Świętej

26 maja 2024

1. Dziś w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o udekorowanie domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Przypominamy, że Boże Ciało to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. Prosimy o pomoc, szczególnie mężczyzn w przygotowaniu ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Chętnych do pomocy panów prosimy o zbiórkę przed kościołem w czwartek o godz. 6.00.

4. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. Z racji pierwszej soboty na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy po Mszy św. porannej.

5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed nabożeństwem czerwcowym).

6. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na wykonanie nowych drzwi do naszej świątyni. Wszyscy darczyńcy - a jest ich na dzień dzisiejszy 207 - wpisani są do pamiątkowej Księgi Ofiarodawców naszego kościoła. Montaż drzwi powinien nastąpić w przyszłym miesiącu.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

8. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny.

Odsłony: 554

Czytania na każdy dzień...