Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom w programie "Kwadrans dla Pasterza" 
zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii. 
Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 19.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 lipiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020

  1. Rozpoczynamy dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest również akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.
  2. W sobotę przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele. Obecnie obowiązujące przepisy techniczno-budowlane i przeciwpożarowe nakładają obowiązek zamontowania w kościele hydrantu, oświetlenia awaryjnego oraz drzwi przeciwpożarowych. Koszt tych prac wyniesie ok. 10 tys. zł.
  5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; ponadto: cuda Matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.
Odsłony: 183

Czytania na każdy dzień...