Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 02.02.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 luty 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła 2 lutego 2020 r.

 1. W dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za wsparcie materialne klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.
  Dziś o godz. 17.30 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Dostrzegając potrzebę wspólnotowej modlitwy o nowe i święte powołania do służby w Kościele, od najbliższego czwartku rozpoczniemy praktykę nabożeństwa pierwszo-czwartkowego w int. powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30 i będzie to już stała godzina zarówno nabożeństwa pierwszo-czwartkowego jak i pierwszo-piątkowego.
 3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w naszym kościele można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  Dzieciom klas czwartych, przygotowujących się do Rocznicy I Komu
  nii Św., przypominamy o praktyce pierwszych piątków miesiąca.
  Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na sfinansowanie projektu wyposażenia prezbiterium. Planujemy wykonać oddzielne od ambonki, miejsce przewodniczenia dla głównego celebransa oraz sedilia dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 5. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o Chiarze Lubich, twórczyni ruchu Focolari.
Odsłony: 1637

Czytania na każdy dzień...