Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?
Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.
Ogłoszenia: 26.01.2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła 26 stycznia 2020 r.
-
III Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego z woli papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Wypada ona w tym okresie roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan.
-
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii oraz w pierwszosobotnim nabożeństwie po Mszy św. o godz. 7.00.
-
W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
-
Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
-
Za tydzień dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., na Mszy św. o godz. 10.30 otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Na tę Eucharystię zapraszamy całe rodziny, które w tym roku będą przeżywać uroczystość pierwszokomunijną swoich dzieci.
-
Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
- Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o inicjatywie papieża Franciszka o ustanowieniu Niedzieli Słowa Bożego, a także: przypominamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa.