Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 01.03.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 29 luty 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020 r.

 1. Rozpoczęty w Środę Popielcową Wielki Post jest kolejną szansą zgłębiania Bożej miłości do nas. Odkrywajmy tę miłość uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, dla dorosłych - w związku z I piątkiem miesiąca - o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  Dziś o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 3. W środę, 4 marca, w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza patrona naszego miasta i diecezji. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w int. Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  Dzieciom klas czwartych, przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Św., przypominamy o praktyce pierwszych piątków miesiąca.

  Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na sfinansowanie projektu wyposażenia prezbiterium. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: początek rekolekcji wielkopostnych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, a także o metodach pokonywania pokus.
Odsłony: 1118

Czytania na każdy dzień...