Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 08.03.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 07 marzec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

  1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2 tys. polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 97 krajach świata. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Rozpoczynając drugi tydzień Wielkiego Postu pamiętajmy, że jest to czas powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy celowo organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży.
  3. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.
  4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem każdej niewiasty.
  5. 14 marca przypada 16. rocznica śmierci ks. Macieja Pachnika. Msze św. za duszę pierwszego proboszcza naszej parafii będą sprawowane w sobotę o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 15 marca, na Gorzkie Żale i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w tych nabożeństwach uczestniczyli również rodzice kandydatów do bierzmowania.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na sfinansowanie projektu wyposażenia prezbiterium. Wszystkich ofiarodawców zachowujemy we wdzięcznej pamięci i składamy im staropolskie Bóg zapłać.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: „Nigdy nie pomyślałabym, że Bóg mnie wybierze do takiej próby i że coś podobnego mnie spotka” – rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi; a także o sile matczynej modlitwy.
  9. Na początku tegorocznych wakacji organizujemy kolonię dla dzieci z naszej parafii, w pierwszej kolejności dla tych, które są zaangażowane w grupy parafialne. Kolonia planowana jest od 30 czerwca do 9 lipca w miejscowości Pyzówka k/ Nowego Targu dla 37 osób. Koszt wyniesie ok. 1 tys. zł. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 100 zł. u p. Wioletty i ks. Krzysztofa.
Odsłony: 1446

Czytania na każdy dzień...