Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.04.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 kwiecień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 kwietnia 2020
 

  1. Przeżywając dziś Niedzielę Biblijną i początek Tygodnia Biblijnego częściej sięgajmy po Księgę Pisma św., która jest najwspanialszym listem Pana Boga do człowieka. Z racji na trwającą epidemię, Radio Plus i Dzieło Biblijne Diecezji Radomskiej zaprasza na cykl audycji radiowych w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Program audycji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.
  2. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30.
  3. Drugiego maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu polskiej Flagi, to sposób na krzewienie patriotyzmu i wypracowanie tradycji eksponowania w ważne dla Polski dni naszej Flagi narodowej.
  4. Trzeciego maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. W związku z trwającą epidemią, w pierwszy piątek miesiąca udamy się tylko do tych chorych, którzy telefonicznie poproszą o wizytę kapłana.
  6. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00.
  7. Za tydzień, 3 maja, przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 7.00 Msza św. w int. Członków Żywego Różańca. W związku ze stanem epidemii, nie będzie wspólnego spotkania ŻR w kościele o godz. 17.00.
  8. W związku z trwającą epidemią, a tym samym brakiem możliwości organizowania spotkań przygotowujących do I Komunii św., informujemy że uroczystość pierwszokomunijna dzieci naszej parafii przesunięta jest na niedzielę 27 września b.r.
  9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii australijski Kardynał spędził w ciężkim więzieniu ponad 13 miesięcy; ponadto w Gościu: dlaczego w rozpoczynającym się tygodniu biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Świętego.
  10. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać.
Odsłony: 1604

Czytania na każdy dzień...