Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 03.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 maj 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 maja 2020
 

 1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
 2. Dzisiaj na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste zawierzenie Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Akt ten ponowimy w czasie dzisiejszego nabożeństwa majowego prosząc Królową Polski o opiekę nad nami i pomoc w pokonaniu pandemii. Ufamy, że nasza Matka i Królowa, która wyprowadziła nas z wielu narodowych nieszczęść i tym razem okaże się nam Nieustającą Pomocą i Wspomożycielką.
 3. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wykonanie ambonki - miejsca przewodniczenia dla głównego celebransa, sedilii dla Liturgicznej Służby Ołtarza, stolika na paramenty liturgiczne oraz stojaka na urnę. Projekt został już przekazany do realizacji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie wyposażenie zostanie wykonane do wakacji. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 5. 19 maja młodzież naszej parafii miała przyjąć sakrament bierzmowania. W związku z trwającą epidemią termin bierzmowania zostaje przesunięty. Nową datę podamy po ustaleniu z Ks. Biskupem.
 6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: zdrowy i niezdrowy kult Maryi - czym jest i jak go odróżnić?; a także: o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w Domach Pomocy Społecznej dotkniętych koronawirusem.
 7. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza:
  Drodzy Siostry i Bracia
  Naturalną formą podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii.
  To właśnie dlatego II i III Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”, oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.
  Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

  Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.
  + Henryk Tomasik
Odsłony: 1690

Czytania na każdy dzień...