Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 maj 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020
 

 1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach i w naszej świątyni.
 2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka.
 3. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Prośmy Boga, by ten święty Patron stał się dla nas orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
 4. W niedzielę, 17 maja, swoje imieniny będzie obchodził ks. Sławomir Molendowski. Msze św. w int. Solenizanta będą sprawowane o godz. 7.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które zostaną przeznaczone na wykonanie miejsca przewodniczenia dla głównego celebransa, sedili dla Liturgicznej Służby Ołtarza, stolika na paramenty liturgiczne oraz stojaka na urnę. Jak już informowałem, projekt został przekazany do realizacji i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie wyposażenie zostanie wykonane do wakacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy ich opiece Matki Najświętszej.
 6. Epidemia spowodowała, że jest nas mniej w kościele i równocześnie mniej osób zamawia intencje mszalne. Jest wiele wolnych terminów w tym i w następnych tygodniach. Pamiętajmy, że zamawiając Mszę św., naszą modlitwą możemy objąć nie tylko zmarłych, ale również wiele okoliczności związanych z naszym życiem osobistym, małżeńskim czy rodzinnym.
 7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o tym, że pandemia może przyczynić się do pogłębienia przeżywania Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Komunikat Ks. Bp. Ordynariusza: Drodzy Bracia i Siostry. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
  Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.
  Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.
  + Henryk Tomasik
  Biskup Radomski
Odsłony: 1629

Czytania na każdy dzień...