Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 lipiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 lipca 2020

  1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.
  2. W czwartek, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele.
  4. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.inn.: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?; a także: 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece Świętego Józefa. Obecnie Kościół w Polsce chce zrobić to samo.
  5. Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla wszystkich Polaków w kraju i za granicą, którzy dokonując wyboru prezydenta, zdecydują o przyszłości Ojczyzny. Wzywajmy Ducha Świętego, Ducha Mądrości i Dobrej Rady słowami, którymi modlił się św. Jan Paweł II:
    Pomnij o Najświętsza Maryjo Panno, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywieni, powierzamy Twojemu potężnemu wstawiennictwu naszą Ojczyznę.  Niech za Twoją przyczyną Duch Święty zstąpi na polską ziemię, będącą Twoim Królestwem, by ją odnowić, uświęcić i przywrócić nadzieję. Królowo Polski – módl się za nami.
Odsłony: 1460

Czytania na każdy dzień...