Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 19.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 lipiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020

  1. Rozpoczynamy dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest również akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.
  2. W sobotę przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele. Obecnie obowiązujące przepisy techniczno-budowlane i przeciwpożarowe nakładają obowiązek zamontowania w kościele hydrantu, oświetlenia awaryjnego oraz drzwi przeciwpożarowych. Koszt tych prac wyniesie ok. 10 tys. zł.
  5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; ponadto: cuda Matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.
Odsłony: 1199

Czytania na każdy dzień...