Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 13.09.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 12 wrzesień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła
13 września 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia tego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, a we wtorek, 15 września, Kościół wspomina M.B. Bolesną.
 3. W czwartek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 4. Za tydzień, 20 września, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas piątych dotyczące przygotowania do Rocznicy I Komunii św.
 5. Przypominamy o spotkaniach ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Na najbliższe spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
  Próby Zespołu SIGNUM będą odbywać się we wtorki od godz. 18.30.
 6. Diecezjalne Studium Organistowskie mieszczące się w Radomiu przy ul. Prusa 6, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Szczegółowe informacje nt. warunków przyjęcia do Studium znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace remontowe w budynku parafialnym.
 8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego.
 9. Zgodnie z decyzją Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich zbiórka ofiar z Wielkiego Piątku na Grób Pański, została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę. Ofiary będą zbierane do puszek po Mszy św.
Odsłony: 1185

Czytania na każdy dzień...