Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.09.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 19 wrzesień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła
20 września 2020 r.

  1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas wspólnoty jak Liturgiczna Służba Ołtarza czy Zespół SIGNUM. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
  2. W środę, 23 września, w liturgii wspominamy św. O. Pio wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  3. W najbliższy piątek, 25 września, po Mszy św. wieczornej o 18.30, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę, 27 września, na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o godz. 12.00, by w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę, aby umożliwić rodzinom dzieci spokojne i godne przeżycie tej Uroczystości. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę o godz. 10.00.
  5. Od 27 września do 2 października br. odbędzie się w naszym mieście Tydzień Społeczny poświęcony aktualności przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa. Szczegółowy program Tygodnia Społecznego znajduje się w gablocie ogłoszeń.
  6. W sobotę, 3 października, odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.
  7. Uczniów klas VIII, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, a uczęszczają do innych szkół niż Szkoła Podstawowa nr 32, prosimy by zgłaszali się do ks. Karola.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością; ponadto w Gościu: rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej - czy jest to przejaw łaski czy iluzja?

 

Odsłony: 930

Czytania na każdy dzień...