Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.11.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 31 październik 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2020 r.

  1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. Dzięki świętych obcowaniu wierzymy, że Wszyscy Święci są naszymi orędownikami w Niebie i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona zbawionych. W dzień zaduszny Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  3. Z powodu pandemii koronawirusa i związanymi z nią licznymi utrudnieniami w dotarciu na groby naszych bliskich czas uzyskania odpustów za zmarłych, który zwyczajowo obejmował okres od 1 do 8 listopada, w tym roku został rozciągnięty przez Stolicę Apostolską na cały miesiąc listopad. Odpust możemy uzyskać codziennie za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Pragnąc pomóc zmarłym korzystajmy też z pięknego zwyczaju jakim jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych, a w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00 w wypominkach rocznych i półrocznych. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
  5. 4 listopada, w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Karol. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w int. Czcigodnego Solenizanta, która będzie sprawowana w środę o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  7. Zostały zakupione bezdotykowe zestawy do dezynfekcji dłoni, które są ustawione przy głównym i bocznym wejściu do kościoła. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie tych urządzeń.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą.
Odsłony: 1114

Czytania na każdy dzień...