Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.10.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 październik 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła
28 października 2020 r.

  1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznia świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za  budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.
  2. Piękną tradycją w naszej parafii była adoracja Najświętszego Sakramentu w rocznicę pierwszej Mszy św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła. W tym roku, w piątek 30 października, minie 37 rocznica tego wydarzenia. W związku z nasilającą się pandemią obchody rocznicy ograniczymy do nabożeństwa różańcowego i Mszy św. na których podziękujemy Bogu za dar nowej świątyni i prosić będziemy o Boże bł. w budowaniu Bożej świątyni w sercach wszystkich parafian.
  3. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywać za tydzień oraz w Dzień Zaduszny, w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.
  5. Przypominamy, że nabożeństwo wypominkowe, od 1 listopada zostanie przeniesione z wtorku na niedzielę. Będziemy je rozpoczynać 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
    W kancelarii lub zakrystii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim? Na to pytanie odpowiada Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Mija właśnie 55 lat od jej podpisania.
Odsłony: 910

Czytania na każdy dzień...