Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 15.11.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 listopad 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła
15 listopada 2020 r.

  1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  2. W sobotę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  3. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, by jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się.
  4. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok w cenie 6 zł.. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o tym, że uliczne protesty i lansowanie teorii „za wolnym wyborem”, w praktyce rani osoby niepełnosprawne.

 

Odsłony: 1174

Czytania na każdy dzień...