Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 22.11.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 listopad 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla
22 listopada 2020 r.

  1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który - zgodnie z programem duszpasterskim - będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Korzystając z tej okazji, pragniemy złożyć członkom naszego parafialnego oddziału KSM najlepsze życzenia, by zaangażowanie w tę młodzieżową grupę owocowało umocnieniem ich więzi z Bogiem, wszechstronnym rozwojem osobowości a także służyło ożywieniu życia religijnego naszej wspólnoty.
  3. Dzisiaj też przypada wspomnienie Świętej Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy Panu Grzegorzowi Tomczykowi, naszemu organiście, oraz Zespołowi SIGNUM wraz z p. Wiolettą Latosek najlepsze życzenia, by ich wspólny wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i duchowemu pożytkowi wiernych naszej parafii.
  4. Pragniemy podzielić się ważną i radosną wiadomością, że nasz Parafianin Kacper Piotrowski-Stajniak, alumn VI roku WSD w Radomiu, w najbliższą sobotę, 28 listopada, o godz. 10.00 w katedrze radomskiej otrzyma święcenia diakonatu z rąk Ks. Bp. Piotra Turzyńskiego. W tym ważnym momencie realizacji powołania do kapłaństwa nasz alumn prosi serdecznie wszystkich wiernych naszej parafii o modlitwę. Wypraszajmy zatem dary Ducha Św. dla Kacpra i wszystkich kandydatów do diakonatu, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje przed przyjęciem święceń.
  5. Polecamy kalendarz na 2021 rok z drogowskazami pap. Franciszka oraz Kalendarz Diecezji Radomskiej z postaciami świętych na trudne czasy. W kalendarzu znajdziemy też obszerny opis nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, które mogą stać się orężem w czasach pandemii. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: znajdziemy odpowiedź na pytanie czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?
Odsłony: 1349

Czytania na każdy dzień...