Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 27.12.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 27 grudzień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Świętej Rodziny 
27 grudnia 2020 r.

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
 2. Zbliża się koniec roku. W czwartek, 31 grudnia, zapraszamy o godz. 17.30 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 18.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji.
 3. W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo w świątecznej Eucharystii. Msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Z racji Nowego Roku, który przypada w piątek, do chorych udamy się w sobotę, 2 stycznia, od godz. 8.00.
 5. Jak już informowaliśmy, w tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. W tej sytuacji pragniemy zaprosić naszych Parafian do parafialnej świątyni, by wspólnie prosić o Boże bł. dla wszystkich wiernych naszej parafii.
  Spotkanie będzie miało następujący przebieg: o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy, adoracja przy żłóbku, błogosławieństwo każdej rodziny oraz wręczenie obrazka z wizerunkiem Świętej Rodziny z Aktem Zawierzenia Rodziny.
  Spotkania planujemy rozpocząć w najbliższy wtorek, 29 grudnia. Tego dnia zapraszamy mieszkańców bloku z ul. Cichej 2/4.
  W środę, 30 grudnia mieszkańców ul. Cichej 8/10 oraz mieszkańców domów jednorodzinnych z tej ulicy.
  W sobotę, 2 stycznia mieszkańców ul. Blaszanej, Bławatnej, Browarnej, Juliusza, Krzywej, Puckiej, Słodowej, Tytoniowej, Zakręt.
  W poniedziałek, 4 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 3, 5, 7.
  We wtorek, 5 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 8, 9 i 10.     
  W czwartek, 7 stycznia mieszkańców ul. Młodzianowskiej.
  W piątek, 8 stycznia mieszkańców ul. Kościuszki, Mariackiej oraz Planty.
  W sobotę, 9 stycznia mieszkańców ul. Chałubińskiego 3/13 oraz ul. Sedlaka.
  W poniedziałek, 11 stycznia pozostałych mieszkańców ul. Chałubińskiego.
  Program naszych spotkań jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.

 

Odsłony: 1175

Czytania na każdy dzień...