Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 3.01.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 styczeń 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela po Bożym Narodzeniu
3 stycznia 2021 r.

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
 2. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.
 3. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, w którą to uroczystość katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
 5. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na nabożeństwie o 17.30 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tacę z tego dnia przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 7. W tym roku w miejsce tradycyjnej wizyty duszpasterskiej spotykamy się w kościele, by tu na Mszy św. o godz.18.00 i adoracji przy żłóbku wspólnie prosić o Boże bł. dla wszystkich wiernych naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic:
  W poniedziałek, 4 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 3, 5, 7.
  We wtorek, 5 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 8, 9 i 10.     
  W czwartek, 7 stycznia mieszkańców ul. Młodzianowskiej.
  W piątek, 8 stycznia mieszkańców ul. Kościuszki, Mariackiej oraz Planty.
  W sobotę, 9 stycznia mieszkańców ul. Chałubińskiego 3/13 oraz ul. Sedlaka.
  W poniedziałek, 11 stycznia pozostałych mieszkańców ul. Chałubińskiego.
  Program naszych spotkań jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.
Odsłony: 1442

Czytania na każdy dzień...