Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 09.01.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 styczeń 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego
10 stycznia 2021 r.

 

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

    W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.
    Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.
      Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was.
     Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

                                               Wasz biskup Marek

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Dariusza Stańczyka misjonarza z dalekiego Tobolska na Syberii. Dziękujemy ks. Dariuszowi za Słowo Boże i świadectwo niełatwej pracy na misjach. Przed wyjściem z kościoła można, dobrowolną ofiarą, wesprzeć działania naszego misjonarza.
  3. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze Świętym Józefem - Modlitwa do Świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek.
  4. Jutro zakończymy kolędowe spotkania w kościele, które z uwagi na pandemię, zastąpiły tradycyjną wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian. Ufamy, że wspólna modlitwa i przyjęte Boże błogosławieństwo umocni więzi małżeńskie i rodzinne oraz pomoże w budowaniu wspólnoty wiary w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przy tej okazji składali dobrowolne ofiary, a które w tym roku chcemy przeznaczyć na zewnętrzne ujednolicenie ołtarza i ambonki oraz wykonanie w tym samym stylu chrzcielnicy.
    Każdy, kto chciałby wesprzeć realizację tych planów może to uczynić wpłatą na konto parafialne lub ofiarą złożoną na tacę w drugą niedzielę miesiąca.

    Wszystkim naszym Parafianom życzymy by Boża łaska oraz opieka Matki Najświętszej towarzyszyły Wam w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „INGRES Biskupa Marka Solarczyka 27 stycznia 2021r. godz. 11.00 KATEDRA RADOMSKA”

Odsłony: 1610

Czytania na każdy dzień...