Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.01.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 styczeń 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2021 r.

  1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
    Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.
  2. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  3. Przyszła niedziela będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”, którą pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Tego dnia będziemy modlić się za poszkodowanych, a po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
  4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi; ponadto w Gościu: jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Odsłony: 937

Czytania na każdy dzień...