Ogłoszenia: 07.09.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 06 marzec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu
7 marca 2021 r.

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się wyciszyć i skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca, a o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży, o 17.30 dla dorosłych.
  4. W najbliższą sobotę, 13 marca, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się o godz. 16.00.
  5. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od następnego piątku 19 marca do niedzieli 21 marca. Poprowadzi je ks. prof. Wiesław Przygoda wykładowca na KUL. Otoczmy go modlitwą i już dziś zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne z przeznaczeniem na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Dzisiejszą tacę przeznaczymy na jednolity wygląd ołtarza i ambonki oraz wykonanie nowej chrzcielnicy.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj polecamy szczególnie załączony do Gościa Niedzielnego dodatek: nowennę do świętego Józefa. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi właśnie o nowennach – czym są i dlaczego są tak popularne.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Odsłony: 137

Czytania na każdy dzień...