Ogłoszenia: 28.02.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 luty 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu
28 lutego 2021 r.

 1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych - w związku z I piątkiem miesiąca - o godz. 17.00.
 3. W czwartek, 4 marca, w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza Patrona diecezji. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
 6. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w najbliższą sobotę (6 marca) na Mszę św. o godz. 15.00. Eucharystia będzie połączona z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00.
 8. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczymy na jednolity wygląd ołtarza i ambonki oraz wykonanie nowej chrzcielnicy. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim.

 

 

Odsłony: 154

Czytania na każdy dzień...