Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 04.07.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: czwartek, 15 lipiec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XIV Niedziela Zwykła
4 lipca 2021 r.

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła. 

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. O godz. 17.30 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.  

4. Przypominamy, że można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły. Jeśli chcemy zamówić Mszę św. w terminie dla nas odpowiednim - warto zrobić to wcześniej.

5. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na nowe oświetlenie prezbiterium, które już zostało zamontowane. Wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy wspierają naszą parafię wpłatami na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: m.in. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz.

Odsłony: 825

Czytania na każdy dzień...