Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.07.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 lipiec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XVII Niedziela Zwykła
25 lipca 2021 r.

1. Dzisiaj - decyzją pap. Franciszka - obchodzony jest I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony co roku w czwartą niedzielę lipca, w okolicach wspomnienia świętych Joachima i Anny. Ogłaszając swoją decyzję o ustanowieniu Dnia Dziadków i Osób Starszych, papież podkreślił, że ich głos jest cenny, "ponieważ wyśpiewuje chwałę Bogu i strzeże korzeni narodów". Dziadkowie "przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary". Niech to będzie dzień naszej modlitewnej wdzięczności wszystkim dziadkom i seniorom.

2. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne korzystanie z pojazdów mechanicznych. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

4. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne z przeznaczeniem na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, a w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga.

6. Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii.

Odsłony: 786

Czytania na każdy dzień...