Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 01.08.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 31 lipiec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XVIII Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021 r.

1. Rozpoczynamy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Z naszej diecezji pątnicy wyruszą 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Jutro, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. W piątek, 6 sierpnia, będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Najświętszej Mari Panny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wykonanie nowej chrzcielnicy.

6. Dziś o godz. 17.30 spotkanie Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 829

Czytania na każdy dzień...