Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 5.09.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 wrzesień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła
5 września 2021 r.

1. Jak już informowałem, od 1 września nowym wikariuszem w naszej parafii jest ks. Tomasz Nobis, wyświęcony na kapłana w 2015 roku, który ostatnio pracował w parafii pw. św. Bartłomieja w Opocznie. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witam ks. Tomasza i na progu Jego posługiwania w naszej wspólnocie życzymy, by w tej posłudze towarzyszyła Mu nasza modlitwa i serdeczna życzliwość.

2. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z powrotem dzieci do szkół wiążemy nadzieję na większy ich udział w niedzielnej Mszy św. zwłaszcza o godz. 10.30, która ma być Mszą dla dzieci z ich żywym zaangażowaniem w liturgię. Drodzy Rodzice pamiętajcie, że wzrost wiary waszych dzieci nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

3. W środę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych zbiorów, żeby nasza ziemia wydała obfity plon.

4. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Matki Najświętszej. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wykonanie nowej chrzcielnicy.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: przeczytamy m.in. jak nauczyć się karmić Bogiem w życiu, które mamy na co dzień, oraz kiedy Imię Boga wypowiadamy nadaremno.

6. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

7. Obchodzimy dziś „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

Odsłony: 329

Czytania na każdy dzień...