Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 29.08.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 28 sierpień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła
29 sierpnia 2021 r.

1. Słowo Bp. Ordynariusza: Moi Drodzy! W ostatnich dniach wakacji, serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym w czasie letnich miesięcy dokonało się wiele dzieł rekolekcyjnych i duszpasterskich w diecezji radomskiej oraz umożliwiających wypoczynek dzieci i młodzieży.

Bardzo znaczącym dziełem naszego radomskiego Kościoła było tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Dziękuję kilku tysiącom wiernych, których podążanie do Matki Bożej Jasnogórskiej było świadectwem ufnej wiary i źródłem Bożej opieki w ich osobistych intencjach oraz duchowym darem dla całej wspólnoty diecezjalnej. Dzieło to nie byłoby możliwe bez zaangażowania licznych wiernych i znaczącej grupy kapłanów. Dziękuję Wam z całego serca za wasze oddanie i poświęcenie dla innych.

Niemożliwa do ocenienia jest wytrwała kontynuacja w wakacyjnym czasie dzieła Jerycha Rodzin w naszej diecezji. Dziękuję za wielkie zaangażowanie wiernych i duszpasterzy w owocne przeżycie tego czasu modlitwy, umocnienia rodzin i odnowy wiary. U progu nowego roku szkolnego życzę uczniom spokojnego i owocnego czasu nauki, a rodziców i nauczycieli powierzam opiece Matki Bożej i przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa.

Za dwa tygodnie będziemy przeżywać beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Módlmy się o obfite owoce tego ważnego wydarzenia i zapraszam na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego w dniu 25 września 2021, w katedrze radomskiej o godz. 11.00.

Wasz biskup Marek

2. W środę, 1 września, rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o Boże błogosławieństwo, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, wychowawców i nauczycieli, w naszym kościele o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

6. Pragnę poinformować, że Ksiądz bp Ordynariusz Marek Solarczyk zaproponował ks. Karolowi Piłatowi stanowisko wicedyrektora Caritas Diecezji Radomskiej. Ks. Karol przyjmując decyzję ks. Biskupa od 1 września b.r. rozpocznie pracę w Caritas. Pragnę w imieniu całej naszej wspólnoty serdecznie podziękować ks. Karolowi za - co prawda krótką, bo roczną - ale owocną współpracę i w imieniu nas wszystkich życzę, by to nowe wyzwanie mające służyć dobru ludzi potrzebujących przyniosło w życiu ks. Karola jak najobfitsze owoce i przyczyniło się do rozwoju dzieł miłosierdzia w naszej diecezji.

Ks. Karola zastąpi ks. Tomasz Nobis, wyświęcony na kapłana w 2015 roku, który przychodzi do nas z parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Ks. Tomasz rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii od 1 września.

Ksiądz Biskup powołał też na stanowisko proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja w Brzózie w dekanacie kozienickim ks. Sławomira Molendowskiego. Gratulując Ks. Sławomirowi tej nominacji w imieniu naszej parafii serdecznie dziękuję za wieloletnią posługę w naszej wspólnocie i życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Matki kapłanów w dalszej posłudze kapłańskiej.

Odsłony: 956

Czytania na każdy dzień...