Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.09.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 wrzesień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia tego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży, będziemy prosili Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Jako duszpasterze chcemy wspierać Rodziców w rozwoju ich dzieci. Zachęcamy więc do włączenia się w grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów (również kandydatów) odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zespół SIGNUM też zaprasza do grupy dziecięcej wszystkie chętne dziewczęta ze szkoły podstawowej. Spotkanie kandydatek do zespołu odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy do wspólnoty KSM-u. Pierwsze spotkanie powakacyjne odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

3. Za tydzień, 19 września, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich dotyczące przygotowania do uroczystości I Komunii św.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie mieszczące się w Radomiu przy ul. Prusa 6, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Szczegółowe informacje nt. warunków przyjęcia do Studium znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie nowej chrzcielnicy. To dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace nad wystrojem naszej świątyni. W każdą niedzielę naszą modlitwą obejmujemy wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi Wam, Kochani waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj specjalny numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Zachęcamy także do nabycia „Gościa Extra” w całości poświęconego Prymasowi Tysiąclecia i matce Czackiej.

 

Odsłony: 455

Czytania na każdy dzień...