Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 3.10.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 październik 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła
3 października 2021 r.

1. Od 4 do 10 października br. odbędzie się w naszym mieście Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program Tygodnia Kultury znajduje się w gablocie ogłoszeń.

2. 7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a na Mszy św. o godz. 18.00 będą przyjęci nowi ministranci do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy rodziców i bliskich nowych kandydatów oraz całą służbę liturgiczną.

3. W przyszłą niedzielę po raz 21. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4. Pamiętajmy, że przez różaniec możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

5. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. Wypominki jednorazowe wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych w punkcie sprzedaży prasy, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii lub w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach rocznych i półrocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.

6. Za tydzień, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na wykonanie nowej chrzcielnicy. Za każdą ofiarę na ten cel już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim.

8. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

Odsłony: 493

Czytania na każdy dzień...