Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.09.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 wrzesień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła
26 września 2021 r.

1. Dziś po raz dziewiąty ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsze organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Rozpoczęcie Marszu o godz. 16.00 przy kościele św. Jana (Fara).

2. W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

3. W piątek rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i NMP. Nabożeństwa różańcowe będę sprawowane codziennie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie włączone w modlitwę różańcową, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

5. W sobotę, 2 października, odbędzie się doroczna pielgrzymka ŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę o godz. 8.30 sprzed kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, 3 października, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce, natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas czwartych, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o świętym Ojcu Pio, dla którego stygmaty były źródłem cierpienia, ale i szczęścia. Bóg nigdy nie daje jednego bez drugiego.

Odsłony: 344

Czytania na każdy dzień...