Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.10.21

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 październik 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Pragnąc nieść duchowe wsparcie Rodzicom przeżywającym utratę dziecka, w ich intencji będzie sprawowana Msza św. w piątek o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Radomiu.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.

5. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione i prosimy dla nich o dar nieba. Nabożeństwo wypominkowe będziemy rozpoczynać 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie nowej chrzcielnicy. W realizacji jest już misa na wodę święconą oraz pokrywa chrzcielnicy. Oba te elementy będą wykonane z mosiądzu. Natomiast sama chrzcielnica będzie z marmuru z jakiego wykonany jest ołtarz i ambonka.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: przeczytamy m.in. o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe.

Odsłony: 331

Czytania na każdy dzień...