Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.10.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 październik 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021 r.

1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. W piątek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.

Odsłony: 318

Czytania na każdy dzień...